| Alexandra673 a întrebat:

Hey.
Sora mea, vrea sa dea probele la liceu de arta. Ideea este ca nu știe ce probe se vor da, are talent la desen însă, desenează după ochi, nu face totul gândit, calculat, (așezare în pagina, structura etc) asa auzind ca trebuie, întrebarea mea este, dacă ma puteți ajuta cu câteva fotografii sau siteuri, sa își poată face o idee sau dacă voi sunteți sau ați fost la arte sa ii dați câteva sfaturi sau lucruri de baza. Acestea doar pentru a trece probele, cu siguranță atunci când va intra va face totul ajutata de profesori și va ști cum sa procedeze.
Va mulțumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Francesca1102 a răspuns:

Buna. Si eu am fost la liceu de arta, dar am dat probele dupa ce am lucrat cu un profesor din scoala in particular cateva luni si mi-a aratat tot ce trebuia sa stiu, pentru ca, desi nu pare, este foarte greu de intrat in liceu, mai ales ca sunt atatia care vor sa intre pe desen. La noi au fost 2 clase de desen si doar una de muzica pentru ca au venit ft multi pe desen si din 100 si ceva de copii au intrat 20 sau mai putini... Sunt probe foarte grele si orice greseala mica se ia in considerare, degeaba are talent. Discuta cu directorul scolii si o sa-ti recomande un profesor (cel mai probabil din scoala) sa o ajute cu pregatirea.

1 răspuns:
| Alexandra673 explică (pentru Francesca1102):

Mulțumim!