| iuliaa27 a întrebat:

Niste carti interesante cu multa actiune, suspans stiti?

7 răspunsuri:
| Enki a răspuns:

Incearca toporisca.e foarte foarte tare cartea si are mult suspans si aventura si actiune.eu am citit-o.e grozava si mi-a placut mult de tot

| iuliaa27 explică (pentru Enki):

Mersi.voi incerca

| JustLikeHeaven a răspuns:

Moara cu noroc

| BiscuiteCuCrema a răspuns:

Moara cu noroc e o tampenie, am avut-o de citit pentru scoala. Sa stii ca sunt extrem de putini autori romani care scriu ceva citibil, care sa nu te plictiseasca de moarte...
Ti-as recomanda ciclul Mostenirea, de Cristopher Paolini. E SF, are suspans si actiune dupa parerea mea, dar sa nu te sperie numarul de pagini, sunt 4 volume, care au, in ordine : 550, 700, 700, 850 pagini. Si pretul s-ar putea sa e sperie, dar merita fiecare banut. Primele 3 volume costa fiecare cate 50 de lei, iar ultimul 60.
La capitolul suspans poate ca nu exceleaza, dar sunt extrem de captivante si reusite si cartile autoarei Tracy Chevalier. TOATE sunt fff reusite, cu exceptia uneia, care e doar reusita, nu se ridica la nivelul celorlalte, dar daca o citesti pe ea prima si apoi pe celelalte, cred ca iti va placea, eu am citit-o cam printre ultimele, se numeste "Faptuiri uluitoare"
Ar mai fi si cartile "Jurnalele Vampirilor ", care sunt pline de actiune, iar serialul e si mai si. mai ales ca actorii principali sunt super frumosi, Paul Wesley, Nina Dobrev si Ian Somerhalder.
Te pup, si sper ca te-am ajutat :*

| Neluuu a răspuns:

Alistair MacLean - Ultimele Sase Minute

| MioB97 a răspuns:

Sunt cartile Devil May Cry, dar le gasesti numai pe Amazon.com.Patimile dupa Siberia (e un autor roman, am uitat cum se numeste). Seria Maximum Ride de James Patterson