| GRYM2 a întrebat:

Hey TPU! Stie cine un site sau cum as putea face rost de Haine, cizme, casca, bereta, isigna, catarama specific cum se imbracau ofiterii, generalii, soldatii si locotenentii germani din ww2 pentru ca as vrea sa cumpar un set de haine de ofiter? Cum ar fi cizme cu insigna, cu catarama si bereta cu tottemkopf, palton, pantaloni etc practic sa fac un set full de ofiter. Stie cine un site sau cum as putea sa fac rost de lucruri ca acestea pentru ca am vazut ca multi oameni au? Plus sa fie la un pret ok ca pana la urma imita niste haine de acum 85 de ani nu sunt cine stie, ce adica la un pret ok si nu vechi, doar imitatii la perfectie. Si da, am cautat pe OLX, PUBLI 24, EBAY dar acolo multe sunt originale, de colectie si nu de purtat sa faci asa sa zic cosplay.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu recunosti că ăia de pe Ebay nici nu stau de vorba cu tine, ei nu trimit in Romania nimic, deoarece s au "ars" cu românii, românii l eau dat țeapă cand a fost sa dea banii si de atunci nemtii fug de noi ca dracu de tamâie, si eu vreau ceva de pe Ebay dar cand le spun ca sunt din Romania ei spun "sorry, no shipp in Romania", ave m renume de hoti, nu toti dar din cauza unora care au dat țepe suntem bagati toti in aceiasi oală.

| Ciprian09 a răspuns:

In marea majoritate gasesti originale, daca te pasioneaza chestiile astea, cumpara materialul si fa ti tu imitatiile de care vorbesti!