| cori_7819 a întrebat:

Hi. A aparut o noua serie cu vampiri "Casa noptii". Eu am citit primul volum "Semnul" si mai stiu ca mai sunt inca 2 : "Tradarea" si "Aleasa". Care e faza? Mai sunt si alte volume? Si stiti ceva de vreo ecranizare a cartilor? I'd love some help.

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Până acum au apărut 7 cărţi-Marked-Semnul, Betrayed-Trădarea, Chosen-Aleasa, Untamed, Hunted, Tempted, Burned iar din ce văd pe imdb, se pare că va fi ecranizată dar deocamdată e doar în faza de proiect, nu se specifică nici măcar dacă va fi serial ori film, cert e că drepturile de autor au fost cumpărate... http://www.imdb.com/name/nm3199242/ http://www.imdb.com/title/tt1326273/

8 răspunsuri:
| maduts a răspuns:

Eu stiam si de a 4 a carte Infruntarea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai exista si Infruntarea. In care neferet porneste un razboi cu oamenii. Zoey isi pierde toti prietenii si cei 3 iunbiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum a aparut "Infruntarea" si "Obsesia" care urmeaza in curand.
nu e niciun site de unde pot downloada cartile?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai sunt infruntarea si obsesia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai a mai aprut si infruntarea, Obsesia, si in curand va fi publicata si a 6 a carte, Tentatia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am citit ca sunt 12 volume ale cartii. in RO ink nu au aparut decat 5... urmeaza si restul sper cat mai repede deoarece cartea e super faina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt niste carti fantastice si am citit pana acum 5 volume si abia astept si a sasea carte Tentatia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt in total publicate sunt 8 volume, nu 12. Iar in Romania sunt traduse 5, a 6-a apare pe 6 ianuarie. SE zvoneste ca cei de la litera vor sa le traduca pe tote pana la sfarsitul anului acesta.