Întrebare recomandată | didicriss a întrebat:

Hi TPUhappy... vreau sa pictez pe panza insa e prima oara dar nu stiu ce trebuie sa fac....am luat panza vopsele in ulei dar vreau mai multe explicatii ce trebuie sa fachappysi mai multe detalii gen vopselele in ulei se pot dilua in apa sau nu, cum pot sa imi fac singara panza(desi acum am luat-o din comert--adica e gata pregatita) si chestii de genuwinkingFUNDA!

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Sunt multe de discutat si de facut cand vine vorba de panza si de aceea de preferat este sa vorbesti cu cineva care se pricepe. Primul meu raspuns ar fi sa te duci la palatul copiilor din orasul tau ca sa vezi unde este centrul de pictura sau cei care se pricep. Pe youtube poti cauta cu cuvintele cheie: how to paint on canvas ca sa urmaresti tutoriale ( canvas reprezentand panza ) si in functie de ce folosesti o sa gasesti tutoriale.
Succes,

| didicriss explică (pentru MeConstantine):

Pai la noi in oras e un fel de club(mai multe sectii)(eu am fost la sectia desen--cand eram mai mica)dar pictam numai pe hartie(nimeni nu pomenea nimic de panza)dar nu stiu daca acum se mai ocupa cineva de acea sectie...mersi oricum

| MeConstantine a răspuns (pentru didicriss):

Este posibil sa te surprinda si sa se ocupe cineva de aceea sectie plus ca te poate directiona catre cineva care te poate invata.