| LiaPaula10 a întrebat:

Imi dati niste idei? Eu vreau sa compun o poezie trista! Dar nu ma pot gandi despre ce anume sa fie!( Toamna, Intunericult, Moarte...)

Răspuns Câştigător
| capsuna16 a răspuns:

Ai putea face o poezie de genul ~Toamna, toamna de ce ai plecat
Iar prietenii mi i-ai alungat? De ce-mi faci tu asa ceva? In loc sa te gandesti la dragostea mea! ~

4 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Buna,Paula! uite niste titluri:
-despartirea
-ai plecat
-depresia
-moarte(cum ai spus si tu)
Succes la compus!

| Cristianne a răspuns:

Eu,în cea mai mare parte,scriu despre toamnă. Scriu o frază,fără pic de inspirație, și dupa aia îmi vin multe idei, câteodată nici nu le mai țin minte.Scrii despre ce vreithinking

| lolly1130 a răspuns:

Poti asocia toamna cu amaraciunea din suflet.nu sti obligatasa folosesti toamna neaparat cu intelesul propriu.Sau poti sa o folosesti ca, cadru' natural.De aici totul devine simplu pentru ca cele 3 teme enumerate de tine, pot fi asociate foarte usor una cu cealalta.Toamna poate fi cadrul natural, intunericul...starea pe care-o simti, iar moarte ceea ce ti-ai dori sa se intample.totdeauna cand faci poezi sai compuneri cu asfel de teme, incerca sa traiesti si actiunea

| DanielaClaudia a răspuns:

Pai fa ceva de genul : Toamna, intunericul aduce moartea sau ceva de genul : ) imi dai o funda te rog?