| anonim_4396 a întrebat:

Imi place sa scriu gânduri. Nu stiu cum sa denumesc aceste scrieri pentru ca in mod clar nu sunt poezii dar nici povești, nici citate. Am sa las cateva randuri sa va faceti o idee si poate ma ajutati sa aflu ce scriu.
"Am vazut durerea celor ce nu pot avea copii.
Durerea aceea care te transforma si iti ia toata viata din tine. Durere si oboseala psihica.
Le-am văzut privirea si durerea ce li se citeste pe fata.
Durerea care se vede și cand rad si cand glumesc."
Alte gânduri
"De ce nu esti aici sa ma aperi, sa ma ajuți, sa imi spui cum e bine sa fac?
Unde esti si de ce întârzii atat?
Nu te gândești la mine niciodată? Eu la tine ma gandesc cam mult
De ce nu ai venit la mine?
Eu nu stiam sa te caut, dar acum o fac in fiecare om ce pare bun. Stiu ca nu o sa te gasesc asa cum visam cândva."

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E minunat. Așa începe o carieră de scriitor.
Așa se scrie în ziua de azi, cu cât e mai aiurea, cu atât e mai de premiul kakademiei.

| Dalmore a răspuns:

Poeme.

| CleanHeart a răspuns:

Ooo sunt misto, bafta si sa faci ce iti place!happy

| Marbea a răspuns:

Le poti intitula Memorii.