| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi a întrebat:

Imi puteti da numerele si pronuntia. sau doar pronuntia numerelor in mai multe limbi >- coreeana, chineza (nu japoneza)? Am mare nevoie.

Răspuns Câştigător
9 răspunsuri:
| Shery a răspuns:

Cu placere happy Eu sunt fascinata de limba si cultura coreana love struck

| BrD a răspuns:

:) Intra pe http://translate.google.com/#ro|sv| si alegi acolo in ce limbi vrei si dai pe difuzor. Te descurci tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms tuturor (le gasisem) laughing DEEA da; mi-e lene s m loghez =]]

| Alinaga a răspuns:

Da stiu in chineza stiu chineza la perfectie si ti le scriu direct cum se pronunta :1-i
2-nu este a este urmatoarea dupa a, a dar cu caciulita deasupra sper ca ai inteles ca nu stiu cum sa faca ceasta litera din tastatura
3-san
4 si
5-u
6=liu
7-ci
8paa
9ciu
10=szhi
11=zzhiyi
12szhia
13=szhisan
20-as
21=ashii
22=ashisa
23=ashisan
marog dar nu ai cum sa stii cum se pune accentul cel mai bine intra pe google tranlate si dai la difuzor ca sa si auzi dar si acolo sunt un pic gresite oriucum in pare parte sunt corecte se aseaman cuoriginalul sper ca te am ajutat pup

| kolcov a răspuns:

Coreeana
1. 하나
2. 둘
3. 셋
4. 넷
5. 다섯
6. 여섯
7. 일곱
8. 여덟
9. 아홉
10. 열
chineza
1. 一
2. 二
3. 三
4. 四
5. 五
6. 六
7. 七
8. 八
9. 九
10. 十
ceha
1.jeden
2. dva
3. tři
4. čtyři
5. pět
6. šest
7.sedm
8. osm
9.devět
10.deset

| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi explică:

Asa cum am spus mai devreme le gasisem decat pe cele din chineza si japoneza happy MS Shery ca mi-ai dat si in coreeana happy

| cici a răspuns:

Http://translate.google.ro/? client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&hl=ro&tab=wT#en|ro| si poti sa auzi si pronuntia

| Maddutza96 a răspuns:

하나 ~ 한
hana ~ han
둘 ~ 두
Dul ~du
셋 ~ 세
Set ~se
넷 ~ 네
net ~ne
다섯
Daseot
여섯
Yeuseot
일곱
ilgop
여덟
Yeodeolp
아홉
Ahop

yeol
열하나
Yeol-hana
열둘
Yeol-dul
스물
seumul
스물 하나
Seumul-hana
서른
Seoreun
서른하나
seoreun-hana
마흔
Maheun

Swin
예순
yesun
일흔
Ilheun
여든
Yeodeun
아흔
aheun

baek

| SpiderGandacelul a răspuns:

Ici ni san si go roku sici hash cu ju...cred numerele pana la 10