| KawaiiPanda22 a întrebat:

In ce consta probele de la facultatea de arte "George Enescu" Iasi (pentru design grafic)? Prima proba am vazut ca este de desen, iar cea de-a doua schita de proiect. In mod special la cea de-a doua nu inteleg despre ce este vorba si ce trebuie. Si cam ce ar trebui sa mai stiu despre facultatea asta?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Ma mira ca o facultate care are numele unui compozitor muzical se ocupa de tehnica de desen...

Proba de desen este pentru evaluarea talentului de desenare cu mana libera.
Schita de proiect se refera la evaluarea aptitudinilor la desen tehnic.
Probabil, la facultate, vei putea invata tehnici de desenare.