| Helloyellowday a întrebat:

În zilele prezente mai cumpără oamenii picturi?

12 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Bineinteles.

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca da! Cele care sunt arta bineinteles, mai ales la preturi de multe mii sau sute de mii de dolari.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce crezi tu ca atarna oamenii pe pereti, in zilele noastre?
fiindca moda cu fotografii persoanle nu mai este in voga, acum se pun doar picturi pe pereti.
Cine are bani cumpara picturi de calitate sau de colectie, cine nu cumpara kitch.

| johnnny123 a răspuns:

Da, unii oameni cumpără picturi.
Dar asta nu înseamnă că orice pictură făcută de oricine își va găsi un cumpărător.

Sunt pictori care vând picturi cu milioane de dolari și pictori care nici măcar nu se pot întreține din pictură.

| oglindasultanului a răspuns:

Depinde ce fel de "picturi", daca folosesti culori vii si le pui pe "covoare" atunci da, lumea le "mai" vrea.

| StrongHeart a răspuns:

Foarte multi oameni, mai multi decat te-ai astepta.

| NunuNini a răspuns:

Desigur.
Unii iau originale (aia cu bani), altii iau còpii. Cine nu cumpara tablouri, pune "Rapirea din serai" pe perete. Sau kitchuri.

| stefiiii3 a răspuns:

Foarte rar.

| cehos69 a răspuns:

D alea cu femei goale cu sanii cazuti happy

| BullseyeShot a răspuns:

Probabil că cei care mai cumpără picturi sunt ăia care nu au pe ce să mai arunce banii şi colecționarii.

| Ree07189 a răspuns:

Da și se vând cu mi de euro

| suntincopacudeafara a răspuns:

Da ca le trebuie decoratiuni