| adela2012 a întrebat:

Inafara de viziunea despre lume si viata si caracterizarea personajului intr-o opera literara studiata la clasa ce mai poate sa pice la partea a treia la bac?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gen liric: încadrarea într-un curent literar, viziunea despre lume și viață, elemente de structură și versificație, bla bla.
Gen epic: viziunea despre lume și viață, relația dintre 2 personaje, caracterizarea unui personaj=particularități de construcție ale unui personaj, încadrarea într-o anumită specie.
Cred că astea sunt.

| BVali a răspuns:

Relatia dintre 2 personaje