| Mihai_Baiatu_1999 a întrebat:

Intelegeti chiar tot ce spun rapperi din state, toate versurile. Imi place si mie rapul din state si inteleg cat de cat dar credeti ca daca nu il inteleg mai bime sau ascult?

Răspuns Câştigător
| Cristiiiish a răspuns:

Ca sa asculti ceea ce iti place nu trebuie neaparat sa intelegi versurile...muzica este si ca sa iti schimbe starea de spirit iar daca tu te inveselesti sau te simti mai bine doar ascultand ritmul nu asculta de gura lumii

1 răspuns:
| minrest a răspuns:

Rapul este o arta la care conteaza mult textul, DAR textul nu vei ajunge sa il intelegi complet pentru ca este in jargon si contine expresii specifice publicului tinta. Totusi textul fiind de regula dens, iti foloseste orice intelegi. Cauta lyrics impreuna cu titlul piesei si vei gasi versurile, scrise pe ecran le intelegi mai usor.