| 44TheSinner44 a întrebat:

Intrebare pentru fotografi: voi ce camera foto aveţi? Firma şi modelul. E DSLR sau mirrorless?

3 răspunsuri:
| viktorm89 a răspuns:

Am prieteni cu aparate diverse. Eu am ales un Canon EOS1200D și îl recomand.

| 44TheSinner44 explică (pentru viktorm89):

Chiar acest aparat am planuit sa-l achizitionez de Craciun. Merita? Face video-uri bune, e buna pentru vlog? Si poze?

| viktorm89 a răspuns (pentru 44TheSinner44):

Da, eu sunt foarte mulțumit, a fost cel mai bun raport preț-calitate. Pentru vlog ai putea lua în calcul și Canon EOS100D, e ceva mai scump, care face focus continuu în timpul filmării și are intrare audio jack. Uite aici detalii: http://www.canon.ro/for_home/product_finder/cameras/digital_slr/eos_100d/