| ThiiisIsMee a întrebat:

La Evaluarea Nationala din 2010 s-a dat aceasta cerinta :

B.Redacteaza un text de 10 - 15 randuri, in care, valorificand textul dat (Alin Totorean, In vacanta cu aparatul foto in Terra Magazin), sa-ti exprimi opinia despre utilizarea aparatului de fotografiat ca mijloc de a infatisa peisajul preferat. 12 puncte

In textul redactat, trebuie:

- sa mentionezi doua motive pentru care alegi sa utilizezi aparatul de fotografiat pentru a infatisa un peisaj;

- sa descrii doua detalii ale peisajul preferat care te-au impresionat;

- sa redactezi un continut adecvat cerintei

Eu sunt a VIII a si as vrea sa stiu cum s-ar putea face aceasta cerinta thinking Mltumesc love struck Funda pentru idei thinking

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aici nu se fac teme de școală, încalci politica site-ului, http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente
Pa, pa.