| AvalohAlyn a întrebat:

Merita sa imi cumpar un ghid turistic despre New York,America daca nu o sa ma duc niciodata acolo cel mai probabil? E bun cel de la editura Niculescu cu New York-ul?
De mic ma pasioneaza tot ce tine de America,imi plac scolile lor,strazile, cartierele, autobuzele lor etc.
Deci cel de la editura Niculescu e cat de cat bun sa poti afla informatii OK?

https://www.libris.ro/ghid-turistic-new-york-nic973-748- 275-4.html

Răspuns Câştigător
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Cumpără liniștit!
Cum spunea și @celcestietot, cumpără-ți unul de actualitate.
Și eu am învățat spaniola de exemplu, dar știu că nu o să merg în Spania. Adică așa presimt! Știu și franceză, dar în Franța nu vreau să mă duc nici obligată de cel mai influent om de pe planetă laughing

1 răspuns:
| Celcestietot a răspuns:

Din câte vad a apărut în 2008, și mă gândesc că dacă vrei un asemenea ghid, cel mai bine ar fi să iei unul de actualitate. Și da, poți să cumperi un asemenea ghid dacă te pasionează așa ceva, nu strică deloc unul în casă, dacă ție îți face plăcere...