| Marta135 a întrebat:

Mi-am luat acum cateva zile o carte pentru spaniola care se numeste "Invata spaniola fara profesor" scrisa de Paul Teodorescu, mai am si un dictionar. Credeti ca mi-ar mai trebui ceva? A, si mai puteti sa scrieti va rog si un text in spaniola pe care sa il inteleg? Sunt incepatoare si imi place foarte mult spaniola.

7 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Hola mi amiga, estoy un pochito cachondita como siempre y quiero un hombre ahorita es muy urgentemente, tienes hermanos, compadres, primos, tios para ayudarme?
Pero y o quiero solamente grande vergas laughing
Me entiendas compadrita?
winking

| xerxes1 a răspuns:

Se poate si fara profesor.Dar macar o profesoara tot trebuie.

| Marta135 explică (pentru xerxes1):

Eu ma descurc si fara profesor, daca as face cu un profesor s-ar pierde tot farmecul pentru ca ar fi ca si cum as invata la scoala spaniola. Doar voiam sa stiu daca mi-ar mai trebui niste carti pentru incepatori sau daca imi ajunge ceea ce am

| xerxes1 a răspuns (pentru Marta135):

O sa inveti gresit si o sa ai un accent straniu.
Nu are cine sa te corecteze cand gresesti.

| Marta135 explică (pentru xerxes1):

In cartea pe care o am se explica foarte bine. Poate ma mai uit pe net la pronuntii si ma corectez, sau ascult pe Youtube conversatii.

| xerxes1 a răspuns (pentru Marta135):

Daca ai ureche muzicala inveti si asa.
Ideal ar fi sa stai cateva luni in Spania, sau sa conversezi pe Skype cu un spaniol.
Oricum iti urez succes.

| Marta135 explică (pentru xerxes1):

Multumesc mult!