| cretoimariaelena a întrebat:

Mi dati o idee ce carte sa citesc din bibloteca ( o carte care merita citita )

Răspuns Câştigător
| xXdoareuXx a răspuns:

Colega mea de banca citea Jurnalele Vampirilor, Pareau chiar interesante dar mie una nu-mi place sa citesc. poate tie ti-ar placea.

9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pai, tu ai impresia ca noi stim ce carti ai tu in biblioteca? Dupa cum scrii, presupun ca nu ai nici macar Pagini Aurii, necum vreun abecedar sau ceva.

| cristiiiiiii a răspuns:

Incearca Dracula, Doamna Bovary.

| PedoBarbie a răspuns:

Întâi învaţă să scrii apoi spune ce cărţi ai în bibliotecă.

| RoXyRaLu a răspuns:

Depinde de varsta.
12-15 poti citi ciresarii.o carte foarte buna
15-18 poti incepe o carte din seriile Jules Verne
18+ poti citi un roman de dragoste, sau asa ceva

| Juiana a răspuns:

Anne Frank, Jules Verne -Doi ani de vacanta.

| vinevine a răspuns:

La rascruce de vanturi este o carte superba de charlotte bronte. este o carte care merita citita

| GeorgicaMotanul a răspuns:

Shogun, care este super tare si de actiune prezinta intr-un fel viata, Caatorie spre centrul Pamantului, The Hoobit sau Dracula.

| GeorgicaMotanul a răspuns:

Auzi cine vorbeste, una de nu stie cei cu ea pe lumea asta si face observatii la altii, ca nu stiu eu sa scriu, vrea sa se dea ea mare desteapta...