| Whateverrr a întrebat:

"Noaptea goala" ce fel de epitet e? happy

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cred ca nu intelegi notiunea de tema! Orice rezolvare a unor lectii este tema. Chiar nu-ti dai seama ca ceri ajutor pentru scoala? Citeste: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#12

| Whateverrr explică (pentru Salontanul):

Dar eu lucrez individual, din dorinta de aprofundare. Ce am intrebat eu este o piesa de puzzle dintr-un întreg. (Puzzle-ul intreg fiind asa-zisa "temă", pe care mi-o fac singur). Puteam sa intreb si mai pe caz general, dar numai pentru ca am pus o intrebare mai specifica e și catalogată ca temă.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Epitet descriptiv.
Sau metaforic, in funcție de context.