| anonim_4396 a întrebat:

Nu ma pricep prea bine la desenat, dar as dori sa imi dezvolt aptitudinile in acest domeniu, cu pasi mici dar siguri. Cam ce as putea face?

4 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Trebuie sa mergi la un profesor de desen. Nu poti fi autodidact la aceasta disciplina. O sa iasa un dezastru daca vrei sa te inveti singura. Desenul nu se poate face singur. Ai nevoie de un profesor. Mergi la meditatii, daca nu, lasa-te de meserie, pana nu te faci de ras.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu ai talent, va fi cam greu sa-ti dezvolti desenatul, dar poti începe folosind liniile. Nu prea pot sa explic, dar prima data trebuie sa faci o schita, si după sa dai forma. Caută tutoriale pe internet. O sa te ajute mai mult decât mine.

| Jolenne a răspuns:

În primul rând trebuie să vezi dacă ai talent, dacă ai chemare către acest hobby.
Poți căuta pe internet tutoriale (youtube, deviantart, etc).
Dar mai important decât orice, desenează! happy

| simonika01 a răspuns:

Desenatori.ro.siteul asta se ocupa cu asa ceva