| kanajambe a întrebat:

O carte despre prietenie, dezamagire, speranta? Toate astea intr-o singura carte?:*MS

6 răspunsuri:
| petruI a răspuns:

Pavel corut povestile unui marinar

| Floreenofficial a răspuns:

Iti recomand singur pe lume. big grin
succes!:*

| iuliaiulia_1033 a răspuns:

Rebecca, ratiune si simtire mai ales, mandrie si prejudecata mai putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ochi de pisică", de Margaret Atwood; urmăreşte aproape o viaţă întreagă a unei pictoriţe, evenimentele fiind reproduse de ea prin memoria afectivă - copilărie, adolescenţă, cruzimile aşa ziselor prietene... mie mi-a plăcut foarte mult şi m-am regăsit în personaj.

| Elena_2321 a răspuns:

Seria casa noptii de p. c cast si kristen cast. sunt superbe!