| PurpleMonster a întrebat:

Oare la romana, la subiectul cu eseul unde spune ca trebuie sa fac un eseu de minimum 400 cuvinte, are ceva dacă am în jur de 800? Ma depunctează? Am încercat sa mai scurtez, dar nu pot mai mult.

Răspuns Câştigător
| Geanina_Lupoaie_1999 a răspuns:

Nu. au redus la 400 pentru a oferi o sansa de a lua din punctaj și celor care nu reusesc sa scoată mai multe cuvinte, plus ca, în 400 de cuvinte nici nu ai cum sa cuprinzi tot, având în vedere că numai introducerea, de multe ori ne ia o pagina. Un eseu de 3-4 pagini ar fi ideal (hai 5) laughing

2 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Pai daca specifica doar minimul, nu vad de ce sa te depuncteze. S-a impus minimul asta ca sa nu se dea foile cu 10 propozitii pe post de eseu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conteaza sa nu ai mai puţin de 400, 800 nu are nimic.