| Minalore a întrebat:

Ofer fundita! Sal TPU! Doresc sa fac o pictura in ulei...Insa nu stiu cum...Imi poate explica cineva cum se face?(de ce pensule ai nevoie, pe ce se face -panza, hartie, sticla-)
P. S. - Imi doresc sa spuneti foarte detaliat caci eu nu am mai facut si nu sunt eu foarte mare ca sa inteleg orice ( sunt abia in clasa a IV - a ).

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Pe site-ul postat de mine aveai toate informatiile de care aveai nevoie.Cum iti poate explica cineva detaliat? sa iti spuna cum tine pensula in mana! In plus aveai si adiacente...vezi click jos, la pictura in ulei! Daca ai citit cu atentie sau daca stiai deja toate cele, nu era necesar sa mai pui intrebarea pe TPU. Oricum, nu am de gand sa tin o polemica cu tine, am copil mai mare decat tine! Deci...

| TheNakedRussianThatFoundYouOnTheStreet a răspuns:

Eu nu folosesc pensule, iau galeata de ulei amestec niste culori si arunc uleiu pe foaie manjesc foaia plina de ulei cu culori si iau nota 2 si ma cearta mama ca 1 am consumat uleiul 2 am muldarit toata casa 3 am loat 2

| Minalore explică:

Scuze mihaela30 insa eu as fi dorit sa imi explici tu si daca tot vrei sa dai un site. cel putin spune unde ar trebui sa ma uit.
Exemplu: Pe site-ul care mi l-ai dat tu m-am uitat la capitolul pictura in ulei insa nu am gasit unde scrie cum se face...

| PufiCiufi a răspuns:

Pensule normale si poti sa faci pe orice mai putin pe sticla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna si eu sunt in a IV-a.iti trebuie diluant, pensule, uleiurilesi panza.Doar atat

| romaniidinafaratarii a răspuns:

Romaniidinafaratarii - adresa de mess

| deeafrumusikcool a răspuns:

Orice fel de pensule si poti sa pictezi pe orice
P.S: in afara de sticla!

| anaanuc a răspuns:

Daca vrei sa pictezi in ulei iti recomand sa folosesti o panza, clar nu sticla, pensulele trebuie sa aiba parul mai aspru iar problema la ulei este ca se usuca destul de greau mai bine folosesti acralice care sunt de fapt combinatia dintree tempera si ulei adica arata ca uleiul dar este solubil cu apa... este mult mai usor iti ia mai putin timp si este mai ieftin insa la acrilice ar fi bine sa folosesti pensule cu parul mai moale