| Loredana_Roxana_2002 a întrebat:

***PENTRU CEI CE AU CITIT FLUTURI 1 2 SI 3***

Nu inteleg ceva din Fluturi
În primul volum pare ca incepe cu sfârșitul. Incepe sa povestească cine e Robert si ca au trecut 5 ani de relație cu Matei.
În al doilea volum face referire ca au trecut 5 ani de când a început totul
Iar la sfarsitul volumului 3 pare ca asa se sfârșește
Nu stiu daca ai inteles nelămurirea mea
Nu inteleg ordinea cronologică a evenimentelor
Si in primul volum la început zice ceva gen ca trecutul îi apare din nou în fața
Poveste volumul 1 de parca tot s-ar fi petrecut deja. Si ca ea incepe volumul 1 cu sfârșitul

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru o carte de nivelul autoarei aceasta, ordinea cronologică nu contează, evenimentele nu trebuie să fie veridice ci doar să le placă fețitelor frazele siropoase, pe asta se pune accent. Probabil nici nu se aștepta ca cineva să observe. Felicitări, ești poate cea mai inteligentă cititoare a acelor mizerii!

2 răspunsuri:
| Loredana_Roxana_2002 explică (pentru anonim_4396):

laughing) cam ai dreptate. Nu prea are logica ce zice acolo vorbind strict de ordinea cronologică.

| Madalina_Georgiana_1998 a răspuns:

Pai la inceputul volumului unu ea spune ce facea in momentul ala apou incepe sa povesteasca cum a inceput totul in 2 continua poveste la fel si in 3 iar sfatsitul la 3 se termina cu continuarea inceputului la unu, e un fel de povestire in rama.