| daddy a întrebat:

( pentru toti cei care au photoshop, photobooth sau care va pricepeti la arta fotografica in general ) as vrea sa stiu cum as putea obtine un efect asemanator razelor x la o poza sau ce tehnica a fost folosita pentru aceasta imagine
http://farm1.static.flickr.com/49/129695427_ff9cdfda35.j pg?v=0

va multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| nodeerskulls a răspuns:

Pasii sunt simpli in Photoshop:
1.Image>Adjustments>Desaturate (adica sa o faci alb-negru)
2. Image>Adjustments>Invert (si se obtine efectul)

Sau in alt program pur si simplu faci imaginea alb-negru si dup-aia dai efectul de inversare.

| Aero_2277 a răspuns:

Cu photoscape 3. 0 si GIMP www.idownload.ro de aici le poti descarca pe amndoua

| ralubruneta a răspuns:

Ai picasa? asta se numeste negativul unei imagini... poti sa-l obti si de pe telefontongue