| ioanacristina666 a întrebat:

Puteti sa imi recomandati si mie niste romane psihologice bune?

2 răspunsuri:
| PikaPikaChuChu a răspuns:

Ultima noapte de dragoste. care e si pentru BAC, Donna Alba, Padurea spanzuratilor, din literature noastra
Dama cu camelii cred ca e cel mai reusit din cea universal
Pe langa asta, toate operele lui Edgar Allan Poe au o latura psihologica(Prabusirea casei usher, masca mortii rosii, portretul oval mi-au placut cel mai mult)

| LoveMeBabyasdfg a răspuns:

Mintile lui Billie Milligan de Daniel Keyes si Flori pentru Algernon de acelasi autor.