Întrebare recomandată | AlinCosty a întrebat:

Puteți să-mi recomandați o tableta grafica pentru începători[dacă se poate pana în 5 milioane]!
Și un program în care sa desenez!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

In banii astia, doar
https://www.emag.ro/......DR56PCBBM/

Ca program, Sketchbook de la Autodesk.
E gratuit si printre cele mai bune softuri de pictura sau schitat.

Are oricum si softul ei, in caz ca nu vrei sa te mai complici sa instalezi altceva. Trebuie doar sa iti faci cont Wacom.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru NLS):

Plusez si eu la Wacom. Un amic de-al meu facea treaba profesionala de logo design cu un Wacom de vreo 250 RON (bine, daduse pe ea 250 acum vreo 15 ani...), deci ce i-ai recomandat tu poate fi folosit fara probleme la munca serioasa si isi poate scoate de cateva ori pretul in fiecare saptamana...

3 răspunsuri:
| victor16R a răspuns:

Poti incerca o tableta Samsung tab 3. iad ca program nu prea am folosit. Funda?

| MAMAAREMERE13214 a răspuns:

Pixul si foaia