| anonim_4396 a întrebat:

Puteti scrie un vers sau un citat care va caracterizeaza?

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

" Dumnezeu a murit. " Friedrich Wilhelm Nietzsche
mi se pare genial...

27 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

"Atat cat pot!"-Marguerite Yourcenar

Anna
| Anna a răspuns:

Imi place un citat, dar nu pot sa spun ca ma caracterizeaza in totalitate, dar imi place si ma amuza foarte tare!"Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj!" spunea celebrul scriitor "Ion Creanga"

carla
| carla a răspuns:

Sa ziceam, ca doua citate m-ar caracteriza:
"Rabdarea este amara, dar fructele ei sunt dulci'' si ''Esentialul fericirii este : ceva de facut, ceva de iubit, ceva de sperat." big grin

| Krina a răspuns:

"Ce nu te omoara, te face mai puternic."
"Never take someone for granted.Hold every person close to your heart, becase you might wake up one day and realize that you’ve lost a diamond while you were too busy collecting stones."

| Krina a răspuns:

Am raspuns si ieri la intrebarea asta, insa mi-am amintit de o zicala a unui prieten.Suna cam asa : "Cine se scoala de dimineata... nu doame destul si casca toata ziua " tongue

| kh1ss a răspuns:

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams

| beba a răspuns:

Sa nu spui niciodata, niciodata!

| mami a răspuns:

Cine se trezeste de dimineata
departe ajunge
nu lasa pe miine
ce poti face astazi

| RamonaMn a răspuns:

Lasa'ma sa te las!

Traieste clipa!

| yadora a răspuns:

Harnica ca o albia
Gospodina ca o furnica
Tare ca fierul
Iute ca sageata...

| joy a răspuns:

Somnoroase pasarele pe la cuiburi
se aduna si se ascund in ramurele noapte buna. laughing

| alexam a răspuns:

Iubirea e mare, frumoasa, dar dispare ( vers compus de mine )

| N538961518 a răspuns:

Numai dracu’ stie cat si ce dracu-am mai facut
Asa ca aprindeti toate tigarile, desfaceti berile
Si dezbracati femeile…simtiti placerile!
Pierdeti noptile, spargeti lovelele, uitati belelele!
Pentru ca... zilele trec repede stiti bine ca asa
As vrea s-o ard mereu da’ care bagabont n-ar vrea…?!
Nimeni Altu... din piesa Asa Raman.

| Daniel TM a răspuns:

Viata nu inseamna doar a trai ci a sti pentru ce traiesti!

| chikitoka a răspuns:

"daca doresti eternitatea traieste o viata ce merita amintita".asta incerc sa fac moment de moment... vreau sa ajung la batranete cu sufletul plin si entuziasmat rostind ultimele cuvinte "Ahh! Ce viata am trait!".si cu zambetul pe buze sa-mi iau "La revedere"...

| simpluEu. a răspuns:

Io sono eu e voi non siete un cazzowinkingnu traduc ca e prostiebig grin

| simpluEu. a răspuns:

P.S.in fiecare dimineata cand ma trezesc imi zic ca sunt cel mai bun...THE ONEwinkingincercati si voi... o sa va mearga ziua mai binewinking

| pufy a răspuns:

Sunt vise si vise, sunt clipe si clipe, sunt oameni si oameni ...incearca sa traiesti astfel incat sa nu uiti nici vise, nici clipe dar nici oameni!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

...Si-apoi ce-mi pasa, fost-am in lume poate unic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"cel mai iubit dintre pamanteni"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cerul instelat deasupra mea si legea morala din mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As putea dar mai bine in privat sa nu stie chiar toti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Era vorba de un citat sau un vers. Nu stiam ca se spun in privat.

| Sory a răspuns:

"Ochii caprui fura inima oricui"

| manoka a răspuns:

''nu sunt ce par a fi'' ION MINULESCU

| 1qjan a răspuns:

"Care este adevarul? E omul una din gafele lui Dumnezeu sau Dumnezeu e una din cele ale omului?" Friedrich Wilhelm Nietzsche!
sh "Viitoru`i prestabilit fii pregatit sa-ti cumperi prezentu`" - Carbon [facemrecords] peace sign

| 1qjan a răspuns:

Slava Domnului ca sunt ateu!