| Casi43 a întrebat:

Să îmi fac un tatuaj cu numele fostei?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Daca iubitul si ar tatua numele meu pe mana, posibil sa ma simt cumva magulita, dar m ar si speria gestul, as crede ca e prea disperat si ca e prea, sensibil, mi-ar fi teama ca daca il parasesc ii distrug viata sau ceva de genul, deci eu nu as vedea doar gestul unui romantic ci si gestul unui barbat slab.

| Casi43 explică (pentru Emma30555):

Interesant, nu m-ar distruge cu nimic si stie ca nimic nu ma distruge, da e interesanta perspectiva. Si ironic ca o cheama si pe ea Emmarolling on the floor

35 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Problema ta. Si daca vede actuala? Sau viitoarele?
Unde vrei sa-l faci?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce l-ai face? A pus ștampila pe tine? Dar dacă o să ai 20 de foste, unde le mai tatuezi? Pe fund?

| floresdemayo a răspuns (pentru sadrian46):

Pe burtă (e bun si fundul, daca e voluminos). Deseneaza o harta si va tatua fiecăreia numele, in functie de zona geografică. ))

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu o vei impresiona, cred că o vei șoca.
Mai bine fă-ți o inimoară, fiindcă e potrivita si pentru fosta, și pentru viitoarele...

| Holiday a răspuns:

Da, dar scrie-l in chineza.

| gabicoo a răspuns (pentru Holiday):

În tramvai stăteau față în față o babă și o tipă tatuată - cu fraze din limba chineză. Baba se uită lung la tipă. Tipa îi zice:
- Ce ai babo? Ce te holbezi așa la tatuajele mele? Ce pe vremea ta nu erau?
- Ba da! Dar mă nedumerește un lucru! Uite eu am predat timp de 20 de ani la universitate limba chineză și nu înțeleg de ce scrie pe gâtul tău "A nu se recongela după decongelare"?

| Lioana a răspuns:

Nu. Nici daca ar fi actuală nu ti-as recomanda sa o faci, cu atat mai puțin daca e fostă.

| wildthing a răspuns:

Tu spui ca nu te-ar deranja sa ai tatuajul nici daca te vei desparti de ea...dar oare te-ai gandit ce va simti o tipa cu care vei incerca sa te combini dupa ce te-ai despartit de ea, atunci cand va vedea ca porti un tatuaj cu numele altei femei?

| 1234568807 a răspuns (pentru wildthing):

Exact

| 1234568807 a răspuns (pentru wildthing):

Sau trebuie sa iis gaseasca alta iubita cu acelasi nume laughing

| 1234568807 a răspuns (pentru 1234568807):

Isi*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ți-aș da soluția ca să aflii părerea ei și nici să nu afecteze cu ceva tatuajul. Dar, prea bună ideea, costă, așa că mai gândește-te.

| 1234568807 a răspuns:

Altii se chinuie sa scoata tatuajele facute in timpul relatiei si tu vrei sa il faci dupa despartire?

| Casi43 explică (pentru 1234568807):

Urmeaza sa ne impacam si voiam sa ii fac o surpriza, ma mai gandesc

| 1234568807 a răspuns (pentru Casi43):

Pai si eu nu inteleg ce e cu moda asta de a face tatuaje pe maini cu numele iubitelor/iubitilor, doar asa arati ca o iubesti? Mie mi se pare o mare tampenie, si tatuajele alea e posibil sa nu se mai stearga toata viata

| Casi43 explică (pentru 1234568807):

Nu vreau pe mana si nu o fac pentru moda, nu vreau sa ma umplu de tatuaje, vreau doar asta care sa reprezinte ce e mai important pentru mine, nu as vrea sa fie sters nici daca ne.am despartii de tot. Pentru mine nu e indoiala de tatuaj, vreau doar parere daca ei i.ar plăcea. Nu stiu cum vad fetele gestul asta

| 1234568807 a răspuns (pentru Casi43):

Pai da, dar daca vrei sa iti faci tatuajul permanent, ai vreo asigurare ca vei ramane impreuna cu ea pana la adanci batraneti? Dca nu vei ramane, dupa ea isi va gasi pe altcineva si tu vei ramane cu o amintire neplacuta toata viata

| Casi43 explică (pentru 1234568807):

Cum am zis, si daca nu am fi impreuna tot vreau tatuajul asta pentru ca reprezinta ceva ce mi.a schimbat viata in bine si nu are cum sa fie o amintire neplacuta nici macar acum dupa ani de zile de impacari si despartiri. Chiar nu e nimeni pe aici caruia sa i se pare o idee buna?

| 1234568807 a răspuns (pentru Casi43):

Mie nu mi se pare o idee buna, dar e alegerea ta daca vrei sa faci asta sau nu

| Wr3nch a răspuns (pentru Casi43):

Nu. Daca au fost deja multiple despărțiri e clar ca no să țină. Si cand o sa ai alta gagica nu o sa ii placa numele altuia pe tine.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Casi43):

Scuza-ma, dar eu una l-as vedea dezgustator, sa ai tatuat numele fostei iubite care ti-a dat papucii... ti-as cere sa scoti tatuajul ala, daca vrei sa fii vreodata cu mine si cred ca asta ar face orice fata pe care o vei agata...

Ti-as recomanda totusi mai multa minte, sa pricepi ca o femeie care ti-a dat un sut in dos nu se va intoarce niciodata la barbatul pe care l-a parasit, nici macar daca ala isi tatueaza numele ei pe frunte.

| Casi43 explică (pentru Violleta2022):

?‍♂️ Nu vreau "o alta gagica". Si nu m.a parasit. Vorbiti de parca stiti circumstantele, eu vreau strict parere de tatuaj nu de viata si gagici ca nu ma intereseaza

| Violleta2022 a răspuns (pentru Casi43):

Nu are importanta ca vrei sau nu doar fata aia, daca ea nu te vrea si ti-a dat papucii!
Dragoste cu sila nu se poate!
Fata aia nu se va mai intoarce la tine, niciodata! Asta trebuie sa-ti fie clar si pentru atat lucru nu iti faci un tatuaj pe care il vei regreta toata viata.

| Casi43 explică (pentru Violleta2022):

Ho tu iar le sti pe toate. Eu nu stiu pentru ce scriu ca numa ce am zis ca nu ea s-a despartit de mine ci eu da na. Poate ma cunoasteti voi mai bine?‍♂️

| Violleta2022 a răspuns (pentru Casi43):

Bineinteles ca le stiu pe toate, ca am invatat toata viata si acum va dau lectii!

| Casi43 explică (pentru Violleta2022):

Spor la invatat atunci!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Casi43):

La varsta asta te invat pe tine si pe altii ca tine, ca eu nu mai am de invatat despre viata, doar tehnologie, ca aia-i singura care evolueaza an de an.

| Mihai0101 a răspuns:

NU!

| Mihai0101 a răspuns:

De prost gust mai ales pentru noua ta prietena te asigur ca no sa aiba o parere asa de buna despre acest tatuaj!

| ZokoZEW a răspuns:

De preferat ar fi sa nu

| suntincopacudeafara a răspuns:

Pune-i numarul de tel, ziua de nastere, numele parintilor, ce a facut aseara la ora 21:46:05

| Luca77777777 a răspuns:

Da, pune si prenumele si cnpu

| gabicoo a răspuns (pentru Luca77777777):

Numele, CNP-ul și numărul de la mașină și l-a scris cu markerul pe picior turcul ăla din Suceava care s-a rătăcit în munți!

| sen0rita a răspuns:

Daca inca urmeaza sa va impacati mai bine nu) cine stie daca chiar urmeaza sa va impacati sau daca o sa accepte. daca va impacati si daca chiar o iubesti. go on, do it)