| LetyKaty a întrebat:

Vreau sa stiu si eu o carte buna...am citit multe si acum nu mai stiu ce sa mai citesc. Voi ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| HellYeahChristine a răspuns:

Stephen King.Are multe si toate originale si interesante happy

12 răspunsuri:
| CartideCitit a răspuns:

O colectie de carti bune de citit gasesti aici : http://www.cartidecitit.ro/Carti-Bune.
Alege categoria si citeste recenziile. Sigur vei gasi ceva sa-ti placa.

| pwp a răspuns:

Ceva scris de Stephanie Mayer sau Jurnalele Vampirilor love struck

bye-bye

| Alle15 a răspuns:

Marile Sperante de Charles Dickens
Viata la tara de Tanase Scatiu
Mihail Strogov de Jules Verne(de actiune)
Insula fercirii de Anne Hampson(dragoste:X)
Amalgam de Liviu Rebreanu

| aliceinchains a răspuns:

Bună!
Sotia calatorului in timp, de Audrey Niffenegger, e o carte superba. Ti-o recomand, merita!

| Laura B. a răspuns:

Eu ti-as recomanda Dracula de Bram Stocker! E absolut superba. Dupa care uitate la film! De vissss! love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca Eugen Barbu - Groapa si Incognito, incearca Ion Agarbiceanu - Arhanghelii, Strigoiul, Valtoarea, Domnisoara Ana.

| Scarlettt a răspuns:

Singur pe lume numai stiu de cneste scrisa dar e foarte interesanta am si plans sad

| Lorena_9308 a răspuns:

Ultima carte pe care am citit-o eu a fost MARA de Ioan Slavici, si Singur pe lume de Hector Malot e frumoasa, sau un bestseller :Chiar si ingeri cad de Sandra Brown.

| Lorena_9308 a răspuns:

Mandrie si prejudecata de Jane Austen, Anna Karenina de Lev Tolstoi

| Ankuuuu a răspuns:

. zodia indragostitilor - Giulia Carcasi
slam- Nick Hornby
poti sa tii un secret? - Sophie Kinsella
regina gafelor - Meg Cabot
iti amintesti cum a fost prima oara? - Jenny Colgan

| AndreiK_2212 a răspuns:

Orbire by Elias Canetti
Portretul lui Doarian Gray by Oscar Wilde
Traieste-ti Clipa by Saul Bellow

| SaRan a răspuns:

Nu ştiu dacă ai citit "Memoriile unei gheişe" scrisă de Arthur Golden, dar dacă nu, eu ţi-o recomand. Abia am terminat-o şi pot spune că merită toţi baniiwinking.
Apoi, ai mai putea citi "Jane Eyre". Are o protagonistă puternică emoţional şi sunt sigură că te va marca şi pe tine.