| Radu007 a întrebat:

va rog imi spuneti si mie caracterizarea lui praslea din praslea cel voinic si merele de aur?! nu am nici o idee! funda

Răspuns Câştigător
| Cristian_6815 a răspuns:

Sper sat e ajute http://www.ecursuri.ro/......ferate.php

1 răspuns:
| roxyS a răspuns:

Itiu dau planul copunerii de caracterizare.Introducere:date despre tema opera si autor, galeria de personaje, anunti personajul principal.Cuprins:il caracterizezi pe praslea folosind cel putin 4 mijloace de caracterizare(folosesti cel putin o data termenul de direct.moral,fizic,indirect; de ex zici ca el este curajos; ne dam seama din fapte, in mod indirect, atunci cand pleaca sa se lupte cu zmeii cred; el este caract in mod direct de catre...semnificand...; etc). Incheiere spui parerea ta despre personajul principal si un sfat:nu lua caractererizarea de pe internet ca o sa-si dea seama.