| AlexAlxAlex a întrebat:

Salut, a vizitat cineva Rusia? Cum vi s-a parut?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am vazut documentare despre trecutul lor si stalin, la cate au facut aia crime si torturi nu ma astept sa fie mare lucru. Asa ca aspect zici ca e Romania noastra, calitatea in productie sigur e mai buna decat aia chinezeasca, in rest sant oameni si traiesc cum apuca aia. Mi-ar placea sa merg intr-o iarna acolo sa stau intr-un sat unde e frig si vijelie sa aud cum bate vantul noaptea cand dorm la temperatura extrema. Se zice ca rusoaicele iubesc barbatii si nu ii inseala sant serioase. Multe au craci lungi si sant inalte asta imi place la ele.

| mihai69 a răspuns:

Am fost, dar cam cu 30 de ani în urmă. De atunci, s-au cam schimbat unele lucruri, dar mai mult ca sigur, oamenii sunt tot la fel. Simplul fapt că Putin e "țar pe viață" spune totul.

| sabin89 a răspuns (pentru mihai69):

Putin e băiat bun; e de-al nostru. Strămoşii lui erau de undeva din Putineiu, jud. Giurgiu. happy

| anonimg a răspuns:

Nu am vizitat-o; dar cred ca este o tara semi-comunista. Saraca.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonimg):

Daca si Rusia e saraca, noi cum mai suntem?

Ia cauta pe google "moscow business center" si da la images... e foarte saracacios, n-am ce zice laughing

| Sofer a răspuns:

Nu, dar as vizita.

| RxTx a răspuns:

Incearcă să mergi în excursie organizată de exemplu exista un tren care pleaca din istambul trece prin România București apoi merge în RUSIA!
și oprește în toate orașele mai importate unde stă 1 zi
ai si ghid
ai si bilete incluse la toate muzeele
și până la urmă ajunge în China

se cheama trans Siberian!
https://www.youtube.com/watch?v=HKqj4mYcU2U

| CleanHeart a răspuns:

Nu, nu am avut niciodata atractie fata de tara Rusia.

| Michaeel a răspuns:

Rusia e o tara frumoasa dar corupta.

| Michaeel a răspuns (pentru Michaeel):

Gândește-te la trecut și la comunism. Încă din 1850, pe vremea Romanovilor, tara era săracă și oamenii(in special țăranii) aveau o viata foarte grea și făceau foamea. Mai pe scurt, tarul avea toată averea în timp ce oameni trăiau în sărăcie și nu aveau condiții de munca. De aia s-au revoltat oamenii și au făcut culturi revoluționare (printre care și bolșevici ori cei care l-au asasinat pe Alexandru al II-a). Bolșevici au avut norocul sa dea de ocazia de a face oamenii sa fie de partea lor, deoarece Rusia a avut pierderi imense în timpul războiului. Dar cum Lenin era a-l dracului, Stalin era mai ceva. Avand în vedere ca Stalin era asa de nemilos încât să-și lase fiul sa moara ne putem da seama ce timp de persoana era (îți recomand cartea "Young Stalin" dacă vrei sa afli mai multe despre el). Cominusmul a fost un regim nemilos și dictatorial care ne-a afectat și pe noi într-o anumita măsură și ne-a schimbat istoria. Fiindcă comunismul a durat asa mult și nu de mult a fost destrămat încă nu a fost înlăturat 100% și sa nu uitam ca noi suntem dușmanul lor și ar vrea Putin sa fim iar sub dominația Rusa. Putin e dictator, nu degeaba are el nu știu câte avioane de război, bombe atomice și armata pregătită. Acolo violenta domestica e legala și sunt anual omorâte mii de femei. Dar dacă nu luam toate astea în considerare, Rusia e o tara frumoasa, cu tradiții și cultura unica.

| lilmort a răspuns:

Salut, eu am vizitat Rusia si vreau sa stii ca vodka e foarte buna!
A da, si Rusia e frumoasa! Are femei frumoase acolo

| RxTx a răspuns (pentru lilmort):

Atentie dacă tot vă luați votka sa fie distilată de 5 ori! pentru ca doar aia nu te imbată! adica nu îți vine rău de la ea indiferent cât ai bea, pentru ca oamenilor nu le vine rău de la alcool ci de la otrava din alcool care se numeste etil etilen pentru ca si etilotestul nu masoara alcoolul ci masoara cat de otravit esti cu etil. sau cand ajungi la spital ca ai baut ca porcul nicu un doctor nu se ia de alcool ci toti incearca sa te salveze de etil si te baga la dezintoxicare pentru ca tocmai asta sa petrecut si oamenii nu iîsi dau seama s-au intoxicat cu etil. complicat sa va explic etilul apare datorita fermentarii este un fel de otrava.