| Răcoare_Iulian_1999 a întrebat:

Am gasit aceasta piatra pe plaja Marii Mediterane in Spania mai exact si seamana foarte mult cu un smarald. Este cineva pe aici care cunoaste mai bine? O sa va las o poza mai jos.
https://imgur.com/a/dris1qM

5 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Este o simpla bucata de sticla, slefuita de nisip, sub actiunea valurilor.

| WhiteLife a răspuns:

Bună! Nu ma prea pricep, dar cred ca smaraldul trebuie sa fie ceva mai verde... plus ca e foarte zgâriat. Poți încerca să-l duci la un amanet sa vezi, dar ma îndoiesc ca valorează ceva happy

| Yurisa a răspuns:

Da, pare o bugata de sticla

| Subsemnatul123 a răspuns:

Ma indoiesc, smaraldul este mai inchis mai culoare.

| Afurisenia a răspuns:

La o simpla cautare pe Google, ai fi vazut ca smaraldul este... verde.
Dar piatra ta este frumoasa.