| Dragos13ro a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor.
Trebuie sa fac o prezentare de o pagina a4 pe care o atasez la lucrarea de atestat despre avantajele folosirii programului photoshop.
Am scris cceva despre dezvoltarea creativitatii si simtului artistic dar am nevoie de ceva mai mult.
Mersi anticipat!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Oooo, voi mai dati atestatul?

| Stargoz a răspuns:

Nu stiu cum sta treaba cu atestatul si chestii de astea dar daca vrei sa faci o lucrarea cu avantajele photoshop-ului scrie despre lucrurile astea:
- programul are funcții mult mai usor de folosit fata de alte programe
- are o interfață frumoasa
- prezintă toata funcțiile necesare pentru a photoshopa orice poza
- este practic si te ajuta la multe lucruri
- pe lângă modificat poze el este foarte bun si ca program pentru desen, având o varietate de brush-uri pentru orice tip de desen
- bonus el este atat de popular încât americanii au creat verbul a photoshopa si in general cuvant a photoshop care reprezintă modificarea pozelor, dupa numele acestui program.