| Charm a întrebat:

Salut, am o nedumerire. Facultatea de Arte si Design din cadrul Universității de Vest Timisoara cere si diploma de bac si examen de admitere? Îmi puteți explica ce si cum? Mulțumesc anticipat

4 răspunsuri:
| Charm explică (pentru BroascaCuElice):

Nu ma lămurește. Vreau sa stiu daca e nevoie si de diploma de bac si de examen de admitere.

| BroascaCuElice a răspuns (pentru Charm):

Fisa de inscriere; https://arte.uvt.ro/......a-2017.pdf
Cerere de inscriere; https://arte.uvt.ro/wp-content/uploads/2014/07/fisa-inscriere.pdf
Diploma de bacalaureat in original sau diploma echivalenta cu aceasta (candidatii care au promovat examenul de bacalaureat in sesiunea iunie-iulie 2017 sau in sesiunea august-septembrie 2016 pot prezenta la inscriere in locul diplomei de bacalaureat, adeverinta eliberata de liceu, urmand ca pana la 30.09. 2017 sa depuna diploma de bacalureat in original numai pentru locurile bugetate);
Certificatul de nastere, in copie;
Carte de identitate, copie xerox;
Adeverinta medicala tip, eliberata de cabinetul scolar sau de dispensarul de care apartine candidatul, din care sa rezulte ca a facut analiza sangelui, avizul medicului psihiatru si avizul medicului de familie ca este apt pentru profilul si specializarea la care candideaza. Fisa medicala a candidatului trebuie sa contina si dovada vaccinarilor;
Patru fotografii tip buletin de identitate;
Diploma de licenta sau diploma echivalenta cu aceasta precum si diploma de absolvire in original sau copie pentru absolventii care doresc sa urmeze o a doua specializare;
Prin exceptie, pentru candidatii care au promovat examenele de bacalaureat in sesiunile corespunzatoare anului 2016-2017, in baza codului scris al acestora, institutiile de invatamant superior se pot interconecta cu Sistemul Informatic Integrat al Invatamantului din Romania (SIIIR), in vederea prelucrarii datelor personale si a rezultatelor obtinute la bacalaureat ale acestor candidati;
Foaie matricola;
Adeverinta de student (dupa caz) - adeverinta se va depune doar de catre candidatii care sunt inmatriculati deja intr-o alta facultate si trebuie sa ateste calitatea de student si regimul financiar cu/fara taxa;
Diploma de licenta sau document echivalent (dupa caz) - candidatii care au absolvit deja o facultate si doresc sa urmeze o a doua facultate trebuie sa depuna la dosar in copie diploma de licenta sau un document echivalent si trebuie sa ateste regimul financiar si daca au beneficiat de bursa;
Doua plicuri timbrate;
Dosar plic.

| BotezanDaniel a răspuns:

Buna! :D Cred ca aici ai sursa necesara https://www.uvt.ro/files/be3fa0d947117aa4ec3092a575a79cb7e47ed56d/ Sanatate!