| Lecte a întrebat:

Salut, am si eu nevoie de numele produselor acestea in romana: calico or other natural fabric, freezer paper, white vinegar. Sunt folosite pentru a face etichete home made. De aici si linkul https://youtu.be/vvFllb1ZAZg.
Mulțumesc.

2 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

"Freezer paper este o hartie cu care se impacheteaza de obicei produsele alimentare umede si cele ce se pun in congelator. Este hartie care pe o parte are aplicat un strat foarte subtire de plastic." "e vorba de hartia care se foloseste in magazinele noastre cu produse proaspete de carne si branzeturi, in care iti ambaleaza vanzatorul aripioarele de pui, salamul si telemeaua."
Sursa: http://nasturelul-fermecat.blogspot.com/2012/02/ce-este-freezer-paper.html

| Aube a răspuns:

White vinegar = otet alb
freezer paper = hartie de ambalaj, pentru congelator (nu stiam ca este speciala)
calico or other natural fabric = stambă sau alte materiale naturale. Stamba este o tesatura din bumbac, subtire.
Dar poti folosi Google translate.