| Annddreii23 a întrebat:

As dori sa invat sculptura in lemn, mai exact sa invat sa sculptez cruci pentru gât, dar nu pentru vanzare! Ma poate ajuta cineva cu sfaturi utile, video etc.?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există un video care să te învețe acest meșteșug.
Astfel, ai nevoie în primul rând de dălți de sculptat în lemn.
https://www.artpic.ro/......RNSCHWCS09
Se găsesc și pe situl Emag.
Apoi ai nevoie de u sursă de lemn. Aici e mai complicat, trebuie să cauți.
Iar meseria în sine cum să ții în mână o sculă, asta chiar că nu te învață nimeni.
Dar am găsit totuși un site cu multe sfaturi, exact pentru dta.