| Helloyellowday a întrebat:

Salut. Aș vrea să fac bani dintr-un hobby. Aș vrea să știu : din portrete se fac mai mulți bani decât din ilustrații?

Răspuns Câştigător
| NunuNini a răspuns:

In strainatate, da. In Romania, nu. Din cauza lipsei de educatie in arta si cultura. Adevarat, nu numai in aceste domenii lipseste educatia la romani.

3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Faci bani din orice daca esti meserias.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Alice270246 a răspuns:

Eu cred că poți face mai mulți bani din portrete. Mai ales dacă ai talent. Poți să începi să îți faci visul realitate, de pe Facebook, Instagram, sau alte rețele sociale mari. Pur și simplu scrii,, Fac portrete la comandă" și o să vezi câți cumpărători o să ai. Iar dacă nu vrei să faci asta, poți să pui anunț pe Olx, LaJumate.ro, sau alte site-uri de genul.
Baftă cu hobby-ul!