| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Salut.As vrea sa spun aceasta poezie unei fete.Ce parere aveti?

Esti ca vremea cand e soare,
Ca gradina cand in floare
Esti ca noaptea cand e luna

Esti ca cerul plin de stele
Ca snurul plin de margele
Doamne, ce frumoasa esti
Ca Ileana din povesti.

Esti cea mai frumoasa fata
Esti regina-ncoronata

15 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Un gest frumos, dar mai rafineaz-o si tu, ca prea suna a manea.

| RAY a răspuns:

Te visezi in vaginul ei aaaaaaaaa cool aia simte asta, penibila poezia

| Andreeush a răspuns:

Schimbă un pic unele versuri, și e frumoasă.

| Hammurabi a răspuns:

Mai bine i-o cânți.
Că dacă îi plac manelele cred că o să fie ok.

| Hammurabi a răspuns:

Dacă n-o să-i placă poezia ta, te răzbuni și îi bagi strofa asta :

Ești ca vremea rea cu ploaie
Ca grădina cu noroaie
Ești ca noaptea fără stele
Ca chiloții cu bretele
laughing

| Plato a răspuns:

Cum e "gradina cand in floare"?

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru Plato):

Adica iti poti imagina o gradina mare plina de flori frumoase si frumos mirositoare

| Plato a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Versul ala nu are sens, prietene.

| Hammurabi a răspuns (pentru Plato):

E doar scris greșit
e "ca grădina când înfloare"
"înfloare" termenul popular al lui "înflorește"
ca în cântecul lui Tudor Gheorghe
"care floare înfloare
noaptea pe răcoare"
laughing

| Irinel15123532 a răspuns:

Mai incearca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa-i faci un acrostih.Pentru ca daca versurile nu sunt asa de bune, atunci o poti impresiona cu smecheria asta.Deci ia numele ei, pune-l pe verticala si baga cate un vers ca astea de sus si e ok.La varsta voastra merge.Eu când aveam 13-14 ani scriam la fel versuri, dar era mai complicat sa te combini pentru ca nu exista Facebook.De fapt nu era nici internet.Bine,nici telefoane mobile.Nici telefoane, daca stau bine sa ma gândesc...Adica era de-alea cu disc, se facea o cerere si asteptai uneori si un an si erau cazuri când te cupla cu un vecin, se numea cuplaj.Adica 2 abonati pe acelasi numar.Dar nu abonati cum e pe Youtube, ai inteles cred...In fine.Deci ce spuneam? (sunt foarte batran si mai uit) a!, deci fa-i un acrostih.

| ℓαυяα a răspuns:

E drăguța, dar cum spunea și cineva mai sus, schimba versul "ca grădina când in floare". Bafta!

| PumpkinDoll a răspuns:

Du-te si cant-o la geam, daca sta la etaj cu atat mai bine.Iti spun eu ca sigur o sa coboare, dar nu pentru tine.......si nu pe usa.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Nu cred ca mai pune nimeni botu' la poezii. Eu unul, parere strict personala, cred ca o sa te faci de ras daca te duci la ea cu o poezie. Oamenii sunt tot mai degenerati, nu mai pun accent pe sentimente, ci doar pe lucruri materiale si cum sa-si satisfaca propriile interese.