| Carina_taz a întrebat:

Avand atat de mult timp liber am zis sa fac ceva si sa imi bat capul sa invat sa cant la chitara. Cu ce sfaturi ma puteti ajuta? Filmulete, site-uri sau orice informatie necesara pentru un incepator. Am o chitara clasica, am mai incercat acum ceva timp, insa m-am lasat. Ma dureau degetele ingrozitor. Acum sunt hotarat si am si timphappy

3 răspunsuri:
| BlackRose03 a răspuns:

Ce coincidența. Si eu ma apuc. Cauta pe YouTube "Andy Guitar". Are multe lecții care cred ca te vor ajuta.

| Alverto a răspuns:

Electrică sau manuală?
Scrie pe YT: quitar solo

| DanTeSkies a răspuns:

Pentru lecții, eu am început cu yousician (aplicație pe telefon) ai 30 sau 60 de minute gratis zilnic, e destul de interactiv și asta contează foarte mult la început.