| dnzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Aveti vreo idee cum as putea promova o pagină de Instagram care se ocupa cu fotografia? Nu vreau sute de followers, ci doar sa intri in atentia persoanelor normale care vor sa vada ceva frumos. Am incercat hastags, story, f4f, sfs dar nu prea da rezultate. Orice informație e bine venita, chiar daca e vorba de un site /comunitate sau trick.

3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

F4F nu e deloc o metoda buna, si nu recomand nici reclama platita. Cel mai bine e sa fii activ, adica sa postezi cat de des poti, sa ai un bio atractiv, sa pui descrieri interesante/interactive si hashtag-uri, sa intri in comunitati de oameni pasionati de fotografie pe Facebook si sa te imprietenesti cu lumea de acolo, pentru ca din vorba in vorba o sa ajungi si sa iti promovezi si contul.

Poti sa mi-l dai si mie?

| LadyDot a răspuns:

Poti incerca sa ii faci reclama pe bloguri sau pe pagini de Facebook. Poti incerca cu bloguri sau pagini de Facebook cu putini utilizatori pentru a putea avea parte de reclama ta in mod gratuit, altfel posibil sa se perceapa o taxa sau sa ti se ceara o donatie.