Întrebare recomandată | Numereal69ulfilas a întrebat:

Care este diferența dintre un aerograf cu simplă acțiune și unul cu dublă acțiune?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

- Aerograf de simpla actiune – printr-o simpla apasare a tragaciului se pulverizeaza un amestec prestabilit de aer si culoare.

– Aerograf cu dubla actiune – intalnit la majoritatea aerografelor, functioneaza prin eliberarea in prima faza a unui jet de aer prin apasarea tragaciului si apoi eliberarea treptata a culorii in mod independent.

| Numereal69ulfilas explică (pentru sierra1):

Mulțumesc mult!

| sierra1 a răspuns (pentru Numereal69ulfilas):

Să fii iubit!