| Nebuna3459 a întrebat:

Ce diferenta e intre creator digital, creator de moda si design vestimentar?

4 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Salut/Buna
Creator digital - creator de moda sau diverse chestii pe calculator sau orice alt dispozitiv pe care se pot folosi programele de editat de genul : Photoshop. Practic, el creeaza un aspect pe calculator, atat.
Creator de moda - creator de haine disponibile pentru toata lumea.
Designer vestimentar (probabil asta ai vrut sa spui) - un om care combina anumite elemente vestimentare pentru a alcatui o tinuta. In unele cazuri designeri vestimentari pot si crea anumite haine pentru a-si termina o tinuta de designer cum s-ar spune. Hainele de design, sunt haine create de un designer, exemplu firma Philipp Plein si multe altele, Giorgio Armani etc.
See youwinking

| Nebuna3459 explică (pentru Sekim):

Care e mai șmecher, design vestimentar sau creator de modă?

| Sofer a răspuns (pentru Nebuna3459):

Creator de moda. Tu care crezi?

| Sekim a răspuns (pentru Nebuna3459):

Pai depinde ce înseamnă "șmecher" la tine și ce ai vrea tu, nu e de șmecher aici. Depinde de vrei sa faci. Vrei sa creezi un stil nou? Fa te creator de moda, vrei sa te îmbraci Intr un mod propriu și să impresionezi cu creațiile tale? Fa te designer. E doar alegerea ta aici happy