| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că e o idee bună să mă apuc de artă digitală? Ce sfaturi aveți? Este bun programul Photoshop CS6?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Daca esti talentat la desen pe hartie, urmatorul pas e desenul-pictura digitala.
Altfel, nu poti realiza mai nimic, trebuie sa ai o baza solida intr-ale desenului inainte de a investi in programe.

Daca vrei pictura, exista alte programe (si mai) specializate pentru asa ceva. (Corel Painter, Autodesk SketchBook, Speedy Painter, Studio Artist, Expresii (efect acuarela) )

Daca vrei editare foto,
Photoshop CC (10-12 dolari pe luna),
Affinity Photo (55 euro licenta pe viata)
sau GIMP (gratuit) sunt alegerea ideala.

CS6 nu mai exista de mult timp pe piata, dar e bun pentru invatat totusi. (e din 2012)

1 răspuns:
| Lalu_Maria-Alexandra_1988 a răspuns:

Este o idee foarte buna daca ai si talent laughing)