| Hehehahah a întrebat:

Salut. Cum pot sa nu fiu prins daca fac Graffiti? Nu fac mâzgăleli, chiar lucrez la desene și am pasiune pentru acestea. Însă aș vrea să știu dacă există vreo zona prin București unde sa nu ai probleme sau ce ziceți sa fac pe la skate parca-uri sau prin parcuri in zone în care s-a mai dat cu graffiti. Credeți că oamenii ar trece cu vederea daca as face un desen frumos prin parcul Tineretului? Și cum aș putea să nu fiu prins chiar și prin zone pustii?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Vrei sa nu fii prins? Incearca la ora 4 dimineața. La ora aceea, chiar și Piata Victoriei e pustie.
Unde sa faci? Depinde. Ai bănuiesc un minim de educație care sa îți dicteze sa nu faci în locuri unde ele ar cădea prost (de exemplu, pe o clădire istorica). Poți merge pe Lacul Morii, acolo și ziua nu vei fi prins, au spațiu suficient, malul e amenajat din beton, cam 6-7 m de la apa, plus 1, 5 m parapetul, pe tot perimetrul lui, și nu e un lac mic! Unii au început sa facă pe acolo.
Și, cum și eu le am cu arta, mi - ar place sa vad lucrări de ale tale. Poate dai și tu un link măcar spre niște poze.

1 răspuns:
| BlackPixel a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci: sa desenezi pe ascuns, fara sa te prinda sau sa risti sa fii prins, dar lumea sa iti vada desenele.
In parcuri mai trec paznici din cand in cand.
Poti incepe in zone pustii sau urate ale Bucurestiului, nu in parc, unde esti 'expus'.