| Nedelcu_Stefan_1981 a întrebat:

detin un Canon 70D si am observat ca daca il scutur sau il intorc cu capul in jos scoate un sunet usor de metal pe metal?
are vreo problema sau este normal?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate suna sistemul de oglinzi.
Un aparat de foto nu se scutura, risti sa-l defectezi (daca nu e deja defect).

| Morphines a răspuns:

E posibil și ca ceva se se fi desprins în interior. Dacă mai ai garanția, du-l la service. Și pentru orice eventualitate scoate autofocusul, pune pe manual, de regulă se mai aud sunete și de la autofocus.
Baftă și succes! happy