| AndreiRevecai a întrebat:

Salut, imi doresc enorm de mult sa invat sa cant la chitara, nu am nicio cunostinta. In cat timp credeti ca voi invata sa cant la chitara singur deoarece la mine in oras nu este nimeni care sa imi dea meditatii? As dori sa imi dati cateva sfaturi de inceput sau videoclipuri pe Youtube cu instructiuni, am gasit cateva dar acei oameni s-au oprit din a face videoclipuri cu lectii. Sunt constient ca am nevoie de rabdare si multa practica ca sa ajung un chitarist cat de cat bun, abia am inceput liceul si chiar vreau sa am un nou hobby, deoarece am foarte mult timp liber.

1 răspuns:
| SporeBox a răspuns:

Pai e mai greu sa inveti pe cont propriu. Adica nu poti sa iti pui baza pe Youtube. Fiecare are un stil diferit de a canta. Eu nu ma pricep la chitare dar nu ai niciun profesor de muzica prin scoala? Sau intereseaza-te prin alti profesori daca exista vreun profesor de muzica care sa stie sa cante la chitara. Poti sa pui si anunturi pe internet ca vrei lectii. Succes!