| AlexandruInu a întrebat:

Salut, imi plac foarte mult tatuajele, zic din start ca nu le-am facut pentru frumusete sau sa par baiatul ala rau, nu, fiecare tatuaj ma reprezintă si face parte din viata mea, sunt multe amintiri intr-un tatuaj.
Acum 3 luni mi-am facut un tatuaj pe pectoralul drept, mai exact o aripa de înger, personalizata, in câteva luni o sa fac si pe partea stanga, numai ca nu stiu cu ce as putea sa le unesc adica pe stern! M-am gandit la o cruce... Sincer chiar nu stiu. Poate aveti voi ceva idei

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| denisTiky a răspuns:

Meh, nu sunt prea de acord cu tatuajele. Pentru ca poti fi identificat prea usor(tatuajele fiind permanente). Aici ma refer daca vei fi vreodata cautat de politie sa zicem, sau de o persoana care iti vrea raul, etc. Vei fi prins usor fiindca ai tatuaje. Ma rog, nu sti unde te duce viata si ce o sa ajungi.

Trecand inapoi la subiect, as zice sa iti faci o inima, dar una reala, nu acea forma simpla de inima. Sau daca asta nu iti place atunci fa ceva ce te reprezinta cel mai mult...un hobby, sau ceva ce ti-a adus ceva pretios in viata(nu ma refer ineaparat la o persoana pentru ca ar fi dubios sa iti tatuezi o persoana pe piept (: ) cauta pe internet idei de tatuaje, si o sa gasesti tot felul de schie si tatuaje pe care le poti personaliza si mai mult si sa ti le faci.

Bafta!

| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a răspuns:

Un ochi (ar putea simboliza creativitate, viziune)
O cruce (religie / rockerism rolling on the floor) )
Un trandafir (privit de sus, fara tulpina)

Poti sa lasi fara unire daca sunt prea mici / mari, ar arata bine si asa.

| AlexandruInu explică (pentru NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios):

Sunt destul de mari, de unde se termina osul sternului pana pe umar.