| AlexeRadu a întrebat:

Mi-am făcut un tatuaj acum aproximativ o luna și încă mai este umflat. După o săptămână a început sa mi se ia coaja dar nu de tot, iar acum a rămas asa. Pe margini este umflat. M-am spălat de 3 4 ori pe zi la început și după ma dădeam cu bepantene. Nu știu ce sa mai fac și îmi e teama sa nu rămână asa gros.

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Du-te la dermatolog
nu numai ca cei care fac tatuaje nu au nici o obligatie relativ la igiena (nu sunt doctori) dar fiecare corp reactioneaza diferit

iar, umflat dupa o luna e clar ca ai o problema, care nu se rezolva de la sine

| AndreeaDinu255 a răspuns:

Dacă folosești bepanten o sa isi revina pune folie pe el