| ForeignO a întrebat:

Salut happy

Particip la un concurs de recitat si as vrea niste poezii frumoase ca sa le recithappy

Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Valţul rozelor sau Rondelul crinilor, de Alexandru Macedonski sau Ulciorul de Omar Khayyam.

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Moartea caprioarei, de G.Labis sau o poazie vesela de Toparceanu pe care o poti spune cu intonatii si suisuri de voce.

| imiplacemov a răspuns:

Sa bei ceai de tei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doina - Mihai Eminescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nicolae labis- moartea caprioarei

| cosima11 a răspuns:

Alege`ti o poezie de Mihai Eminescu, una care sa iti placa tie sau "Mama" de George Cosbuc. sper sa-ti fi fost de ajutor :*

| stigma a răspuns:

Ce-ai zice de Nichita Stanescu? lasa loc multor nuante la recitare. 'Adolescenti pe mare' e usurica.
Un Pablo Neruda ar fi superb, dar e greoi.