| ISilvya a întrebat:

Sunt eleva in clasa a 8-a si ma gandeam sa intru la liceul Dinu Lipatti, pe muzica. Pentru cei ce stiu, cum e acolo? Cum sunt profesorii? Am auzit ca multi intra cu pile or so. Dunno. Merita sa intru?

Răspuns Câştigător
| Malloryy a răspuns:

Salut! Eu am terminat Lipatti la teatru. Nu am invatat mare lucru.dar la muzica am inteles ca e destul de bine..concursuri..intalnesti oameni..bla bla..mai toti de la muzica au intrat la conservator dupa. Depinde si ce vrei sa studiezi. Dar ar trebui sa incepi sa te pregatesti pentru admitere...meditatii ceva

| ISilvya explică (pentru Malloryy):

Well, da, m-am interesat cum meege cu admiterea. Eu deja fac cursuri de canto, deci presupun ca va f okay. Mersi!

| Malloryy a răspuns (pentru ISilvya):

Vreau sa zic ca ar trebui sa faci cu cineva de acolo... sad